+  رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟       
+   عضویت
   

اطلاعیه شماره 2 منظومه انجمن­های روانشناسی و مشاوره کشور     ۱۳۹۶ بيست و سوم آذر

منظومه انجمن های روانشناسی و مشاوره ایران در اطلاعیه شماره 2 خود نکاتی تفضیلی را نسبت به مسائل پیش رو شرح داد.

جامعه محترم روانشناسان و مشاوران کشور
با سلام و احترام

یک روز بعد فراخوان مورخ 1396/9/19 هیات محترم بازرسان مبنی بر برگزاری مجمع عمومی فوق­العاده (پنج­شنبه 30 آذرماه 1396)، روابط عمومی سازمان بیانیه­ای صادر کرد. چند ساعت پس از صدور این بیانیه، سرپرست محترم معاونت حقوقی سازمان طی مصاحبه­ای تاکید کرد این بیانه فاقد وجاهت قانونی است و صرفاً برای تشویش اذهان عمومی و برهم زدن مجمع عمومی است که حق قانونی اعضای سازمان و هیات محترم بازرسان است (برای گزیده مصاحبه به https://telegram.me/psychocounsel_Association مراجعه کنید). بعد، نامۀ تنها بازرس حاضر در جلسه شورای مرکزی (مورخ1396/9/20)، بیش از پیش پرده از نابکاری و سوء استفاده مدیریت سازمان برداشت (ببینید کانال فوق) و نشان داد که نه تنها پایبند قانون نیستند، بلکه سایر ارکان سازمان را از اجرای وظایف خویش باز می­دارند. تاسف­بار اینکه اعضای محترم شورای مرکزی، به خصوص نمایندگان محترم وزارتین که در متن بیانیه به آنها اشاره شده است، همچنان در مورد رفتار غیرقانونی و غیرموجه مدیریت سازمان سکوت اختیار کرده­اند. آیا این خود نشانگر ناتوانی شورای مرکزی در نظارت بر مدیریت تایید صلاحیت نشدۀ سازمان نیست (بینید نامه دفتر حقوقی ریاست جمهوری مورخ 1396/7/2، در کانال فوق). البته اطلاعات دقیق و موثقی داریم که بخشی از اعضای شاخص شورای مرکزی در جلسه 1396/9/20 درخواست کناره­گیری رییس سازمان را کردند، یا استعفای خودشان را مطرح نموده یا بر وجاهت قانونی تصمیم بازرسان برای برگزاری مجمع عمومی تاکید کردند. به پاس قدرشناسی از این همکاران محترم و رعایت حق مسلّم جامعه روانشناسان و مشاوران در تمایز بین کارگزاران خود، آندسته از اعضای محترم شورای مرکزی که در این برهه حساس برای صیانت از درستی، قانون و حیات سازمان اقدام کرده یا خواهند کرد، معرفی می شوند. در عین حال، لازم است­که توجهات به چند نکته معطوف گردد:
(1): کماکان از پیشکسوتان بادرایت و باانصاف­ شورای مرکزی می­خواهیم که پیش از آنکه منتظر تاریخ 1396/10/4 برای تعیین رییس جدید سازمان باشند، دست­دردست هم، به وظیفه قانونی خود عمل کنند. اقدامات 48 ساعت گذشته مدیریت سازمان نشان می­دهد که تا آن زمان حیثیت و جایگاهی از هیچیک از ارکان سازمان نظام روانشناسی و مشاوره باقی نخواهد گذاشت. در این بین نقش نمایندگان وزارتین به دلیل مسئولیت حاکمیتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. این تنها فرصت منزه داشتن خویش و ادامه کار شورای مرکزی توام با احترام به حقوق سایر ارکان سازمان بویژه هیات محترم بازرسان و مجمع عمومی پیش­رو خواهد بود.
(2) توجه بفرمایید که زمان برگزاری انتخابات رئیس جدید در شورای مرکزی، با گذشت 17 ماه از زمان انتخابات سراسری، به چهار روز بعد از تاریخ مجمع عمومی فوق­العاده محول شده است. تا آن زمان اگر شورای مرکزی در اثر استعفای گروهی از اعضای محترم، یا هر عامل دیگر از هم­گسیخته شود، مدیریت فعلی سازمان می­تواند بدون هرگونه نظارت به کار خود ادامه دهد. این یعنی: فدا کردن جمع برای منافع فردی- و یعنی تضعیف بیش از پیش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره . لذا اکیداً تقاضا داریم در اسرع وقت زمینه را برای انتخاب رییس جدید سازمان مهیا کنید. 
هیات محترم بازرسان سازمان نظام، ما همگی شاهد و نظاریم که تحرک فعلی برای قانون­مداری و احیای سازمان، مرهون وظیفه­شناسی و تلاش شبانه­روزی شماست. منظومه انجمن­­­های علمی روانشناسی و مشاوره کشور قدردان خدمات شماست و همچنان پشتبان شما در برگزاری هر چه باشکوه­تر مجمع عمومی خواهد بود.
از سایر همقطاران، اساتید محترم، گروه­های آموزشی، انجمن­های دانشجویی و غیره انتظار داریم که در حمایت از بازرسان در برگزاری مجمع عمومی فوق­العاد همت کنند. این مجمع، اولین و مهمترین پایگاه قانونی همۀ اعضای محترم سازمان بر کنترل و نظارت بر عملکرد مسئولین آن است که تا کنون مغفول مانده است.

با احترام  1396/9/22
دبیرخانه منظومۀ انجمن­های علمی روانشناسی و مشاوره ایران


Public/News/photo_2017-10-02_10-10-52.jpg


  ارسال دیدگاه  
نام و نام خانوادگی :   
ایمیــــل :   
پیام :   


  پر بیننده ترین مطالب
+ گزارشی از دومین همایش کاربردهای علوم شناختی در شرایط پرتنش
+ گزارش کارگاه آموزشي ارزيابي شناختي و مباني توانبخشي شناختي
+ مغزهای حیاط خلوت
+ برگزاری دومین دوره کارگاه سه روزه تصویربرداری ساختاری- عملکردی
+ فراخوان شرکت در سمینار ترویجی علوم و فناوری های شناختی در دانشگاه تهران
+ حضور انجمن در دومین همایش کاربردهای علوم شناختی در شرایط پرتنش
+ زبان‌شناسی شناختی لیکاف در مسائل امروز
+ برگزاری سومین ژورنال کلاب روانشناسی و مهندسی شناختی (Psychology & Cognitive Engineering)
+ برگزاری چهارمین ژورنال کلاب روانشناسی و مهندسی شناختی (Psychology & Cognitive Engineering)
+ سمپوزیوم آموزش و پرورش شناختی
+ هدبندی که قدرت یادگیری را تا 40 درصد افزایش می‌دهد!!
+ گیمر ها در شرایط عدم قطعیت، بهتر عمل کردند
+ نقش سلول های پشتیبان ملتهب در برخی از انواع اوتیسم
+ آیا مردان و زنان ذهنیت متفاوتی از هوش خود دارند؟/ مفهوم “اثر دختر باهوش” در بزرگسالی ماندگار نیست
+ ارتباط تنظیم احساسات با سلامت روانی/ مدلسازی جدید برای تشخیص بهتر اختلالات روانی

  خــــــبرنامه
ایمیــــل :

   
انجمن علوم و فناوری های شناختی ایران
کلیه ی حقوق برای انجمن علوم و فناوری های شناختی ایران محفوظ است