+  رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟       
+   عضویت
   

اطلاعیه     ۱۳۹۶ شانزدهم اسفند

اقدام قانونی هیات محترم بازرسان سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در برگزاری مجمع عمومی فوق­العاده مورخ 30/9/1396، تنها کورسوی امید به اصلاح و نجات سازمان بود. اما با مداخله غیرقانونی ریاست سازمان متوقف شد. از آن پس رویدادهای ناگوار دیگر وضعیت سازمان را بیش از پیش متزلزل نموده است. لذا اقدامات به موقع آن هیات محترم می­تواند باعث تنویر افکار عمومی و نیز حراست از حریم هیات بازرسان سازمان شود که تنها رکن بجای­مانده از ارکان سازمان است.

بسمه تعالی

14/12/1396

هیات محترم بازرسان سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

اعضای مستقل محترم شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران

با سلام و احترام

اقدام قانونی هیات محترم بازرسان سازمان نظام روانشناسی ومشاوره در برگزاری مجمع عمومی فوق­العاده مورخ 30/9/1396، تنها کورسوی امید بهاصلاح و نجات سازمان بود. اما با مداخله غیرقانونی ریاست سازمان متوقف شد. از آنپس رویدادهای ناگوار دیگر وضعیت سازمان را بیش از پیش متزلزل نموده است. لذا اقداماتبه موقع آن هیات محترم می­تواند باعث تنویر افکار عمومی و نیز حراست از حریم هیاتبازرسان سازمان شود که تنها رکن بجای­مانده از ارکان سازمان است.

1.     شورای مرکزی برای سومین بار درتاریخ 4/10/96 اقدام برگزاری انتخابات تعیین رئیس سازمان نمود که آقایان دکترحاتمی (معاون سازمان و عضو شورا) و دکتر بیرشک (عضو شورا) با آرای مساوی انتخابشدند. از آن زمان، نتیجه انتخابات از بازرسان، برخی از اعضای شورای مرکزی و حتی احدیاز منتخبین مخفی مانده و فرجام آن نامشخص و مبهم است. اخبار این انتخابات، بعضاً ازجلسات تعدادی از اعضای شورای مرکزی در پیچ و خم­های شورای تشخیص مصلحت نظام به گوشمی­رسد! مجری و شرکای اینهمه بی­قانونی و سوء استفاده­ها چه کسانی هستند؟ تاسف­باراینکه شورای مرکزی نسبت به این حوادث سکوت اختیار کرده است.

2.     در اوایل دیماه 1396، سازمان نظامروانشناسی، شکایتی را علیه تعدادی از شخصیت­های حقیقی (منجمله برخی از بازرسانسازمان) و کمپین­های فعال در برگزاری مجمع عمومی فوق­العاده، در دادسرای 31 جرایمرایانه­ای و فن­آوری مطرح کرد. به استناد ماده 8 قانون سازماننظام روانشناسی و مشاوره، طرح این شکایت مستلزم مجوز شورای مرکزی بوده است. درحالی­که چنین مجوزی صادر نشده بود. متاسفانه در همین مدت، برخی از دانشجویان واساتید جهت بازجویی یا تذکر به سازمان فراخوانده شده­اند. عملی که فاقد هرگونهمحمل قانونی است. مجری و شرکای این بی­قانونی وسوء استفاده چه کسانی هستند؟ تاسف­بار اینکه شورای مرکزی نسبت به این رویدادها نیزسکوت اختیار کرده است.

3.     متاسفانه این سوءاستفاده­ها، در حلقۀ حمایتی برخی از اعضای شورا و معاونینسازمان تداوم یافته و باعث تخریب و تزلزل وجهه و اعتبار سازمان شده است. بهترینمصداق آن، به یغما رفتن وظایف قانونی سازمان توسط آن وزارت، آن سازمان یا آن خانه استو  شورای مرکزی هچنان در سکوت کامل!

در این شرایط،اولاً از هیات محترم بازرسان سازمان انتظار داریم که همۀ عزم خود را جزم نموده وبا همه قوا در برابر این قانون­شکنی­ها مقابله کنند و زمینه را برای تشکیل مجمععمومی فوق­العاده که تنها گریز از این ورطه است، فراهم کنند. بدیهی استکه "منظومه انجمن­هایعلمی روانشناسی و مشاوره" همواره تمام­قد از اقدامات قانونی آنها حمایت می­کند.ثانیاً از همکاران مستقل اعضای محترم شورای مرکزی انتظار می­رود که با عزل فرد خاطیو یا کناره­­گیری گروهی از شورای مرکزی، از روند ناسالم حاکم بر سازمانتبری جویند. در آیندۀ نزدیک تمام کسانی که حامی یا ناظر اینهمه بی­عدالتی بوده­اندبه جامعه روانشناسان و مشاوران کشور معرفی و خجالت­زده خواهند شد. امیدواریم شماجزء آنها نباشید.

 

شورای اجرایی منظومه انجمن­های  علمیروانشناسی و مشاوره ایران

انجمن علوم و فناوری­های شناختی           انجمن روانشناسی ایران                         انجمنروانشناسی بالینی کودک و نوجوان ایران

انجمن روانشناسی سلامت ایران               انجمن روانشناسی بالینی ایران                 انجمنروانشناسی تربیتی        

انجمن مطالعات سالمندی                       انجمن روانشناسی اجتماعی ایران               انجمن مشاوره ایران  

انجمن علمی روانشناسی نظامی                انجمن روانشناسی کودکان استثنایی              انجمن ایرانی روانشناسی

انجمن روانشناسی صنعتی و سازمانی ایران
  ارسال دیدگاه  
نام و نام خانوادگی :   
ایمیــــل :   
پیام :   


  پر بیننده ترین مطالب
+ گزارشی از دومین همایش کاربردهای علوم شناختی در شرایط پرتنش
+ گزارش کارگاه آموزشي ارزيابي شناختي و مباني توانبخشي شناختي
+ مغزهای حیاط خلوت
+ برگزاری دومین دوره کارگاه سه روزه تصویربرداری ساختاری- عملکردی
+ فراخوان شرکت در سمینار ترویجی علوم و فناوری های شناختی در دانشگاه تهران
+ حضور انجمن در دومین همایش کاربردهای علوم شناختی در شرایط پرتنش
+ زبان‌شناسی شناختی لیکاف در مسائل امروز
+ برگزاری سومین ژورنال کلاب روانشناسی و مهندسی شناختی (Psychology & Cognitive Engineering)
+ برگزاری چهارمین ژورنال کلاب روانشناسی و مهندسی شناختی (Psychology & Cognitive Engineering)
+ سمپوزیوم آموزش و پرورش شناختی
+ هدبندی که قدرت یادگیری را تا 40 درصد افزایش می‌دهد!!
+ گیمر ها در شرایط عدم قطعیت، بهتر عمل کردند
+ نقش سلول های پشتیبان ملتهب در برخی از انواع اوتیسم
+ آیا مردان و زنان ذهنیت متفاوتی از هوش خود دارند؟/ مفهوم “اثر دختر باهوش” در بزرگسالی ماندگار نیست
+ ارتباط تنظیم احساسات با سلامت روانی/ مدلسازی جدید برای تشخیص بهتر اختلالات روانی

  خــــــبرنامه
ایمیــــل :

   
انجمن علوم و فناوری های شناختی ایران
کلیه ی حقوق برای انجمن علوم و فناوری های شناختی ایران محفوظ است